FeaturedVažne vestiВажноНајновијеФудбалФутсал

Шампион у баражу за опстанак

Лигашки део Прве Футсал лиге Србије је завршен. У оквиру последњег 18. кола у Хали спортова „Ранко Жеравица“ снаге су одмерили актуелни шампион КМФ Црвена звезда и екипа крагујевачког Економца која је до прошлосезонског губитка титуле више година суверено владала српским футсалом. Након велике борбе и неколико резултатских преокрета бодови су отишли у Крагујевац.

КМФ Црвена звезда – КМФ Економац Крагујевац 4:5 (2:1)

Прецизним ударцем са 15 метара седам секунди пре краја сусрета Димић је матирао нашег голмана Младеновић и крагујевачкој екипи донео важне бодове којим је Економац највероватније избегао директну селидбу у нижи ранг. Тако се овај више него занимљив сусрет окончао, а пре тога…

У 3. минуту сусрета гости су повели преко Миливојевића. Међутим, само минут касније Пераловић је поравнао резултат, а када је исти играч у 11. минуту довео црвено-беле до предности чинило се да наша екипа може да стигне до седмог овосезонског тријумфа. Ипак, након свега 13 секунди игре у наставку сусрета Економац преко Маринковића стиже до поравнања. Крагујевчани се ту нису зауставили и головима Васића у 23. и Миловановића у 31. минуту сусрета стижу до великих 2:4. Већ у 32. минуту Инајетовић смањује заостатак наше екипе, а када је Ђукић у 36. минуту поравнао на 4:4 чинило се да ће екипе поделити бодове. На несрећу уследио је већ описани сам финиш меча и тријумф трофејне екипе из Крагујевца.

Још раније је било познато да ће црвено-бели очување прволигашког статуса морати да траже кроз бараж. Као осмопласирана екипа елитног ранга са 19 освојених бодова у доигравању ће снаге одмерити са трећепласираном екипом Друге Футсал лиге Србије, а то је екипа КМФ Лозница Град 2018 која је у другом степену такмичења остварила скор од 14 победа и по четири ремија и пораза.

Дворана: Хала спортова „Ранко Жеравица“
Судије: Оливер Николић (Лесковац), Дејан Стајић (Врање)
Стрелци: 0:1-Миливојевић 3’, 1:1-Пераловић 4’, 2:1-Пераловић 11’, 2:2-Л. Маринковић 21’, 2:3-Васућ 23’, 2:4-Миловановић 31’, 3:4-Инајетовић 32’, 4:4-Ђукић 36’, 4:5-Дигић 40’
КМФ Црвена звезда: МЛАДЕНОВИЋ, БЛАГОЈЕВИЋ, ПЕТРОНИЈЕВИЋ, МИЛОСАВЉЕВИЦ, ЂОГО, Сарић, Ђукић, Пераловић, Јовановић, Инајетовић
КМФ Економац Крагујевац: МИЛАНОВИЋ, ДИГИЋ, ВАСИЋ, Л. МАРИНКОВИЋ, СТОЈАНОВИЋ, Миливојевић, Танасковић, Тадић, Брдар, Миловановић, Димитријевић, И. Маринковић