Млађе категоријеФудбал

Победе кадета и пионира. Омладинци све даље од титуле

Vukan Savicevic, omladinac FK Crvena zvezda

Млађе категорије ФК Црвена звезда током недеље имале су ванредне задатке. У омладинској, кадетској и пионирској конкуренцији, црвено-бели су одиграли своје заостале мечеве. Према очекивању, кадети и пионири су остварили победе, док су омладинци још једном разочарали.

Омладинска лига Србије:

Јагодина : Црвена звезда  3:3 (1:1)

Пред око 200 гледалаца на помоћном терену стадиона ФК Јагодина, омладинци два клуба су одиграли изузетно узбудљив сусрет. Домаћин је повео већ у 8. минуту поготком Ковачевића, али су црвено-бели у смирају првог полувремена. у 43. минуту преко Степановића стигли до изједначења. Већ у 46. минуту Звезда је преко Басрака стигла до предности и чинило се да ће бодови ипак отићи у Београд. Ипак, својим другим поготком Ковачевић је у 61. минуту поравнао резултат.

Сам финиш сусрета донео је велика узбуђења. Црвена звезда је преко Зарубице у 87. минуту дошла до нове предности, али је један бод Јагодинцима у 90. минуту из једанаестерца донео Арсић.

Овим ремијем омладинци Црвене звезде још више су заостали за новосадском Војводином у борби за титулу. Новосадски црвено-бели сада имају седам бодова више, али и један меч више одигран.

Црвена звезда: Маринковић, Голибовић, Петошевић (Станојевић), Лазић, Маринковић (Ахчин), Симић, Попадић, Степановић, Басрак (Петровић), Савићевић, Чикић (Зарубица).

Табела: Војводина 58 (-1), Црвена звезда 51 (-2), Рад 46, Партизан 41 (-2), ОФК Београд 39, Раднички (К) 35 (-1), БСК Борча 34, Инђија 34, Јагодина 32, Напредак 31 (-1), Борац (Ч) 30 (-1), Раднички (Н) 30, Слога (К) 28 (-1), Јавор 27, Чукарички 23 (-1), Земун 20.

Кадетска лига Србије:

Борац (Ч) : Црвена звезда  0:2 (0:1)

Стотинак гледалаца на стадиону „Алваџиница“ присуствовало је победи црвено-белих младих нада који су током целог сусрета имали више од игре и сасвим заслужено уписали нову „тројку“. Головима Симића у 41. и Микетића у 47. минуту, младе наде Црвене звезде донеле су три важна бода у Београд.

Заслуженом победом, црвено-бели кадети улазе у финиш шампионата са осам бодова више другопласиране Војводине.

Табела: Црвена звезда 68 (-1), Војводина 60 (-2), Партизан 57 (-2), Рад 51 (-2), ОФК Београд 42 (-2), Телеоптик 42 (-2), Слога (Л) 33, Борац (Ч) 32, Лозница 27, БСК Борча 25, Земун 24, Слога (К) 24, Раднички (Н) 23, Слобода 22 (-1), Јагодина 21, Чукарички 19.

Пионирска лига Србије:

Црвена звезда : Бежанија  3:0 (1:0)

Новом победом, пионири Црвене звезде наставили су поход на шампионску титулу. Пред око 100 гледалаца на помоћном терену Маракане присуствовало је сигурној победи. Већ у 4. минуту Туфегџић је матирао голмана гостију Антића и покренуо ритам утакмице на црвено-белу страну. Резултатских промена није било до 70. минута када је Јовић дуплирао предност, а коначних 3:0 дело је Ступића у 75. минуту.

Наши пионири тренутно држе лидерску позицију са два бода више од вечитог ривала.

Црвена звезда: Кантар, Станковић, Тошић, Јовановић, Стојановић (Ђуровић), Стаменковић (Маринковић), Туфегџић (Ступић), Бјеличић, Јовић (Новаковић), Дуренић (Мијаиловић), Пурић (Рангелов)

Табела: Црвена звезда 67 (-2), Партизан 65 (-2), Рад 53, Раднички (К) 40 (-1), Чукарички 40 (-2), Борац (Ч) 37 (-1), Напредак 33 (-1), Савацијум 33, ОФК Београд 32 (-2), Лозница 32 (-2), Раднички (Н) 31 (-3), Бежанија 27 (-1), Смедерево 22 (-2), Јагодина 21 (-1), Слога (К) 19 (-2), Палилулац 5 (-2)