Женски фудбалФудбал

Девојке победиле, уз нешто слабију игру

Monika Šišković (levo) i Tara Korkoran

У оквиру 9. кола Прве женске лиге, наше фудбалерке гостовале су Пожаревцу, и забележиле још једну победу (0:4), осму по реду.

Као стартних 11 данас су наступиле: Кларк, Живановић, Крстић, И. Дамњановић, Бобић, Попов, Ј. Дамњановић, Ерац, Матић, Благојевић и Шишковић. Играле су још: Теодосијевић, Коркоран, Пантелић, Милинковић и Сампанидис.

У првом полувремену девојке су мрежу затресле три пута (Бобић, Попов, Шишковић) а у другом је голом Јоване Милинковић постављен коначан резултат.

Тренер ЖФК Црвена звезда, Дарко Стојановић, за МЦЗ је рекао да је задовољан победом, али не и игром.

У првом полувремену имали смо доста шанси које нисмо искористили, укључујући и промашен пенал, при резултату од 0:1. У друго полувреме девојке су ушле превише опуштено. Мислим да нам је ово најслабије издање од почетка јесењег дела шампионата, али, битно је да смо победили. Као најбољег појединца издвојио бих Монику Шишковић, али морам да поменем и Алису Кларк која је данас одлично бранила.„-рекао нам је Стојановић.

Своје утиске о утакмици, изнела нам је и Моника Шишковић.

Од самог почетка, ми смо биле те које су контролисале утакмицу. Имале смо доста шанси, иако је тим одиграо једну од лошијих утакмица ове сезоне. Мислим да је најбитније то, што смо и ову степеницу успешно савладале. Драго ми је што сам издвојена као најбоља, али заслуге припадају целом тиму. Само јак колектив може да избаци квалитетног појединца. Због тога, честитам свим својим саиграчицама и комплетном стручном штабу.“-казала је Моника.

У 10. колу, 10. новембра, црвено-беле дочекују Нови Бечеј.