Домаћа такмичењаОдбојка

Нови тријумф Звезде

Одбојкашице Црвене звезде савладале су вечерас у Шумицама новог члана Винер Штедише Суперлиге, екипу Смеч 5 из Крагујевца, резултатом 3-0 (25-10; 25-19; 25-18). Иако је ово био дуел против недораслог ривала, може да радује однос према игри црвено-белих дама, као и то што су млађе играчице којима је пружена шанса вечерас у потпуности оправдале очекивања.

1383983_600529650007935_947711657_nПрви сет је Звезда добила веома убедљиво, из минута у минут је повећавала своју предност, да би до коначних 25-10 дошла након свега 19 минута игре.

Други сет  је нови суперлигаш почео знатно боље, имао и предност од 7-4, али убрзо су Миловиц и другарице вратиле ствари на своје место и серијом поена дошле до предности од 16-11 на другом техничком тајм-ауту. Ту је био и крај надањима гошћи из Крагујевца да би могле нешто више да ураде у овом сету, пошто је Звезда лако дошла до 25-19.

И трећи период игре је протекао као и претходна два. Звездашице су лако дошле до предности већ на самом старту, па је до самог краја на терену постојао само један тим. Крагујевчанке нису имале одговор на игру шампиона, што је тренер Павличевић искористио да пружи шансу девојчицама (буквално) из Звездине школе. Уместо Хелићеве у игру је ушла Маринковић, док је Бојана Миленковић већ неколико утакмица узастопно члан стартне поставе. Излазак првог коректора је довео до мањих проблема у нападу, али убрзо су црвено-беле наставиле где су стале и лагано привеле сет и меч крају резултатом 25-18.

Најефикаснија у редовима нашег тима била је Николина Лукић. У следећем колу Црвена звезда гостује у Ужицу.