ВажноЖенски фудбалНајновијеФудбал

Голеада у Новом Саду: Црвено-беле преокренуле против Војводине од 2:4 до 5:4

Фудбалерке Црвене звезде забележиле су победу у мечу 9. кола Супер лиге Србије. Црвено-беле су славиле на гостовању у Новом Саду против Војводине резултатом 5:4 у сјајном мечу који је обиловао головима и шансама на обе стране.

Домаћи тим је стигао до предности већ у 13. минуту, када је Милана Јанковић погодила мрежу Сандре Милојевић. Само шест минута касније гошће стижу до изједначења голом Тијане Ђуричек из једанаестерца. Новосадске црвено-беле преко Голубовићеве поново стижу до вођства у 25. минуту, али само минут након тога Катарина Еленков постиже погодак у свом првом мечу у стартној постави у сезони, а укупно деветом у овом шампионату. Резултатом 2:2 завршен је први део игре.

10665699_713144165444214_3490175063037523824_nУ наставку Војводина стиче озбиљну предност головима Андријане Делић у 53. и 54. минуту. Тренер Црвене звезде Дарко Стојановић након тога прави два кључна потеза. У игру у 55. минуту уводи Дину Благојевић, а у 57. минуту мења голмана Сандру Милојевић, а међу стативе стаје најискуснија у екипи, Марина Петковић, која је до краја одлично обавила посао и остала несавладана. Дина Благојевић је била велико освежење у Звездином тиму. Већ у 61. минуту сјајним ударцем са око 20 метара успела је да смањи на 3:4, а затим је била изузетно запажена. Припремила је својим саиграчицама велики број шанси, након чега је Звезда направила велики преокрет и од 2:4 стигла до победе од 5:4. Дина је била играчица утакмице, а изједначење београдском тиму донела је Кристина Пантелић у 70. минуту, да би десет минута касније најбољи стрелац црвено-белих, Тијана Ђорђевић (на слици) погодила за 5:4 и испоставило се одлучила утакмицу, јер су до краја мреже мировале у овом изузетно садржајном мечу.

Војводина – Црвена звезда 4:5 (2:2)

Терен СЦ “Вујадин Бошков“. Гледалаца: 50. Судија: Гордана Кузмановић (Лазаревац). Стрелци: Јанковић 13, Голубовић 25, Делић у 53. и 54. за Војводину, а Ђуричек у 19. из једанаестерца, Еленков у 26, Благојевић у 61, Пантелић у 70. и Ђорђевић у 80. за Црвену звезду.

Војводина: Дрезга, Трајковић, Пап, Јанковић, Гавриловић, Малијар (од 76. Силушић), Лазић, Голубовић, Аврамовић (од 46. Станојев), Делић, Горановић.

Црвена звезда: Милојевић (од 57. Петковић), Живановић, Стојановић, Ђуричек, Бобић, Еленков, Пантелић, Ерац, Матић, Ракић (од 55. Благојевић), Ђорђевић.

После девет кола Црвена звезда заузима треће место са учинком од шест победа, ремијем и два пораза уз 19 освојених бодова. Испред су Напредак са 24 и Спартак са максималних 27 бодова. Црвено-беле се у следећем колу састају управо са крушевачким тимом на домаћем терену у Београду.