ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Црвено-бела фурија одувала Партизан у другом полувремену

Рукометаши Црвене звезде славили су у 76. рукометном вечитом дербију на домаћем терену у Шумицама резултатом 28:24. Црвено-бели су меч преломили серијом од 7:0 у другом делу игре, а најзаслужнији за 31. победу у одмеравању снага са вечитим ривалом били су голгетер Војислав Брајовић и голман Владимир Цупара.

10403104_500032170133693_4777115679929169759_nИзабраници тренера Ненада Перуничића сјајно су отворили утакмицу. Милош Протић је постигао два гола, Лука Денић и Урош Вуковић по један, а Цупара је одбранио седмерац за 4:0 после уводних пет минута. Гости су након тога заиграли знатно боље и успели су да смање на 3:5. Расположени Лука Денић је тада постигао свој трећи погодак, а у стрелце се уписао и једини сениорски репрезентативац на овом мечу Воја Брајовић за 7:4 у корист црвено-белих.

Међутим, тада долази до пада у игри Звезде, што црно-бели користе и головима Илића, Радојковића и Мршуље стижу до изједначења (7:7) у 16. минуту. Искусни Урош Вуковић је закуцао лопту у мрежу за 9:8, али играчи Партизана праве преокрет и голом Мршуље стижу до вођства од 11:9. Није дуго потрајала предност гостију, јер су Вуковић и Тодоровић поравнали на 11:11. На крају првих 30 минута Игор Мршуља из слободног бацања постиже гол кроз руке играча Црвене звезде за предност црно-белих на полувремену од 13:12. Нешто већи број изгубљених лопти и грешака у додавању екипе Ненада Перуничића били су главни разлог резултатског заостатка у првом полувремену.

10358866_500032270133683_1803232525231461766_n

Други део игре почео је серијом грешака на обе стране. Партизан је водио са 14:12, након чега је уследила канонада Војислава Брајовића, који постиже три поготка у низу за преокрет и вођство Звезде од 15:14 у 37. минуту. Нешто касније виђена је још једна “бомба“ Брајовића у мрежи гостију, а млади голман Марко Антељ је ушао у игру и одбранио седмерац. Пробудила се и публика на трибинама, а ударац Стефана Алчаковића се од стативе одбио у мрежу за +2 у корист црвено-белих (17:15). Ипак, Партизан се головима Живковића и Мршуље враћа у резултатску равнотежу (17:17).

10396283_500032630133647_6858299548198012899_n

Тада је уследила поменута фуриозна серија Црвене звезде од 7:0. Све је почело када је капитен Цупара одбранио зицер, да би Виктор Матичић са два узастопна поготка вратио вођство на 19:17. Затим је Алчаковић пресекао напад црно-белих и асистирао Слободану Димитрићу за 20:17 у 45. минуту. Редом након тога погађају Бабић, Тодоровић и Брајовић и Радоничић за максималних плус седам (24:17) у 50. минуту. Мрежа Цупаре се дуго није затресла јер је одлично бранио, а домаћи састав је овде практично преломио утакмицу у своју корист јер играчи Партизана нису успели до краја да се опораве од шока који их је задесио. Нешто касније Алчаковић постиже још један гол, а Цупара сјајно брани шут Партизановог рукометаша ногом.

1654193_500032413467002_1453930068893364465_n       Једино што су до краја успели да ураде гости је да смање резултат на четири гола. Мршуља и Радојковић су погодили за 22:26, али је убрзо узвратио Брајовић, касније и Алчаковић из седмерца, а коначан резултат поставио је рукометаш црно-белих Матија Пижурица. Звездина одбрана је сјајно функционисала у другом полувремену, па су црвено-бели добили овај период игре са пет голова разлике уз само 11 примљених погодака. Црвена звезда је тако стигла до своје 31. победе у вечитим дербијима и преузела чело табеле после некомплетног петог кола.

Најефикаснији у победничком саставу био је Војислав Брајовић са седам голова. Четири поготка постигао је искусни Урош Вуковић, а одличан утисак оставио је чувар мреже Звезде, Владимир Цупара, који је добро бранио током целог сусрета. У тиму Партизана истакао се млади Игор Мршуља са седам погодака.

1798009_500032653466978_63383492828791931_n

Црвена звезда – Партизан 28:24 (12:13)

Београд – Дворана: Шумице. Гледалаца: 1000. Судије: Стојковић и Николић. Седмерци: Црвена звезда 6 (4), Партизан 6 (4). Искључења: Црвена звезда 10, Партизан 12 минута. Жути картони: Црвена звезда 3, Партизан 3.

Црвена звезда: Симић, Вуковић 4 (2), Слободан Димитрић 1, Алчаковић 3 (1), Протић 2, Антељ (1 седмерац), Радоничић 2, Тодоровић 3, Цупара (11 одбрана, седмерац), Шотић, Нешовановић, Матичић 2, Бабић 1, Денић 3, Брајовић 7 (1), Милутиновић.

Партизан: Илић 4 (2), Јовановић 1, Сретеновић 2, Радовановић, Пантелић, Пешић, Љубеновић, Пижурица 1, Радојковић 3, Јанковић, Живковић 3, Кукић 3 (2), Радовић (6 одбрана, 2 седмерца), Поповић, Мршуља 7, Ђокић.

Црвено-бели су одличном игром у другом полувремену сломили отпор вечитог ривала, тако да је Звезда у три окршаја са Партизаном овог викенда остварила две победе. После пораза у фудбалском дербију, тријумфима у стоном тенису и рукомету Звездаши су са 2:1 изашли као победници из мечева против црно-белих.