Za koga se igra fudbal u Srbiji!?

Za koga se igra fudbal u Srbiji!?

246
200
Podeli

Svi smo svedoci, u najmanju ruku, čudnih dešavanja u srpskom fudbalu poslednjih godina, ali danas su neke stvari dostigle vrhunac, pa nam ostaje da se zapitamo za koga se igra fudbal u Srbiji!?

Kako dolikuje velikom klubu, red je do počnemo od nas samih. Crvena zvezda je ove sezone ostavila loš utisak. Desi se tu i tamo neki bljesak, ali on je obično kratkog daha. Nismo uspeli da izađemo kao pobednici iz bitnih utakmica i tu treba tražiti razloge velikog bodovnog zaostatka. Trener Prosinečki je pokazao da ima viziju, odigrao je ključnu ulogu u dovođenju najboljih što Srbija trenutno nudi, ali ima i odgovornost u rezultatima. Nešto očigledno ne štima kad ne možemo da pobedimo nijednu ozbiljniju ekipu. Na njemu je da uvidi u čemu je problem, ali nešto mora da se menja kako ne bi potrošio kredit koji je stekao kao igračka legenda našeg kluba.

Međutim, postavlja se pitanje kakva je to liga u kojoj morate da ostvarite sve pobede kako biste osvojili titulu. Napravili smo malo poređenje sa ostalim ligama, pa je stanje sledeće: Real u Španiji ima 3 nerešene i 2 izgubljene utakmice, u Francuskoj vodeći Monpelje ima 6 nerešenih i 5 poraza, Mančester 4 nerešene i 3 poraza, Borusija 6 nerešenih i 3 poraza itd. Naš “šampion“ za sada ima 2 nerešene i 1 poraz. Znamo da je smešno porediti našu ligu i ove navedene, ali tako dominantan tim ne gubi od Šamroka!

Tako se vraćamo na današnja dešavanja. Posle dužeg vremena naša liga ima dva derbija u jednom kolu, Radnički-Zvezda i Partizan-Vojvodina. Kragujevčani predstavljaju jedno od najprijatnijih iznenađenja ove sezone, ali već u predigri ove utakmice padaju ispit. Cene karata su takve da Zvezdini navijači imaju najskuplje ulaznice na stadionu. Da li je to borba za povratak publike na stadion? Da li Zvezdini navijači pripadaju nekoj posebnoj grupi ljudi u ovoj zemlji, pa da na svakom gostovanju plaćaju ulaznice duplo skuplje nego ostali? Na samoj utakmici još jedno razočarenje. Svaka ekipa ima pravo da igra kako želi, pa makar to bila i potpuna dekadencija fudbala, ali ponašanje igrača Radničkog, navijača i tehničkih lica je bilo skandalozno. Na raznorazna prenemaganja, odugovlačenja kod izvođenja prekida, izlazak sa terena itd. potrošen je dobar deo utakmice, kao da je bio cilj otkinuti Zvezdi bod po svaku cenu, makar se fudbal i ne igrao. Uvrede koje je trpeo naš trener neka služe na čast onih koji su ih izrekli. Opet ponavljamo, svako ima pravo da igra kako želi i ekipi Radničkog čestitamo na “zasluženo“ osvojenom bodu.

Nešto kasnije u Beogradu igraju prvi i treći na tabeli, ali izgleda da kod nas treći ne sme da pobedi prvog u gostima. Kako odabrati reči posle skandaloznih isključenja igrača Vojvodine i još sramnijeg penala u korist Partizana? Ako se ne dozvoljava Zvezdi i Vojvodini da uzme bodove na tom stadionu, ko će onda da ih uzme? Da li će to učiniti ekipa čiji je predsednik ujedno i član uprave Partizana? Ko zna, možda i hoće ako razlika ostane desetak bodova, a njima budu potrebni za opstanak. Ili će ipak da pobedi ekipa koja u svojim redovima ima gotovo sve igrače na pozajmici iz redova “šampiona“? Možda će to, ipak, biti ona ekipa koja odmara startnu postavu na tom meču?

U srpskom fudbalu odavno mnogo toga nije normalno. Suspenduju se igrači koji tvrde da su morali da igraju nameštene utakmice, a ne sprovodi se istraga protiv klubova koji su optuženi. Prvo su tražili dokaze i svedoke, a kad su ih dobili, svedoci se suspenduju. Šta nam posle svega ostaje? Šta možemo da kažemo, a da nas ne naprave ludim? Ništa, fudbal se u Srbiji igra da bi jedan klub bio prvak već u prvom kolu, prodavao igrače i imao “dominaciju“. Samo nam recite da je tako, mi ćemo i dalje dolaziti zbog ljubavi prema našem klubu, ali ne morate iz godine u godinu da pravite budale od nas i glumite regularnost.

 

Podeli
''Zvezda ti je kao droga. Navučeš se kao klinac i nema više... Ušlo u krv i doviđenja. Ja od Zvezde nisam dobio ništa osim uspomena. Jednostavno, ja Zvezdu volim. Moje je da navijam za nju, da se radujem kad pobedi i tugujem kad izgubi!''

Komentari

200 Komentara na "Za koga se igra fudbal u Srbiji!?"

Obavesti me o
avatar

Poređaj po:   najnovijim | najstarijim
delija srbin
Guest
Array
delija srbin
apr 18, 2012 18:59

mislim da je vreme na organizovane proteste radi skidanja sljama iz fss ajde da se ujedinimo dolazimo i mi iz unutrasnjosti jer stavarno nemogu da vise zdravstveno da podnesem karadzica,dacica,ruzica i tu komunisticku bagru molim vas nadjite vreme sa vodjama napravimo jedan protest da se cuje nas glas u celom svetu protiv organiyovane sekte

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

miroslav
Guest
Array
miroslav
apr 9, 2012 12:16

ako bog da da pobedimo sudije i nevideni pritisak koji cemo imati na kupu bojim se da ce sve to biti uzalud jer nije slucajno novi sad domacin finala kupa a njima se duguje od onog sramnog i nezabelezenog otimanja kupa. u ovoj drzavi sve moze pa cak se ne libe i da to vidi cela nacija.gledam zvezdu na marakani od 1984 i gledacu pa taman bila i u bg zoni .

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

miroslav
Guest
Array
miroslav
apr 9, 2012 12:02

a

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

axa
Guest
Array
axa
apr 7, 2012 00:59

bravo care, svaka ti je zlatna 🙂

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

brother
Guest
Array
brother
apr 6, 2012 22:25

Mozda jesmo slabi posto vec par godina neigramo u evropi,ali meni je ovo sto se radi katastrofa.Prvo oni imaju uigran sistem kako kradu: jer tamo gde nemaju nikog u upravi (a njih je malo) tamo kupuju igrace pa zbog mira u kuci oni ih pustaju,a tamo gde ne mogu da kupe postave nekog sudiju koji „zna kako se sudi“ i kraj. Ovo vise ne mogu da gledam,cak mi jedan od njih kaze kako je smesno bilo sa crvenim kartonima i penalima.Svi u napad ajmo ajde.

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

Velja_FCRS
Member
Array
Velja_FCRS
apr 6, 2012 20:55

http://www.mondo.rs/s240083/Sport/Fudbal/O_arbitrazi_Grujica_u_utorak.html

I STA AKO SE POKAZE(MI KAO NE ZNAMO) DA JE SUDIO TENDENCIOZNO ZA STOKU? NISTA,NARAVNO,PAUZIRACE 1-2 TEKME,STOKA UZELA BODOVE I NIKOM NISTA KAO I UVEK!!! SMESNO

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

gile
Guest
Array
gile
apr 6, 2012 11:53
wpDiscuz