Za vas kojima je Zvezda u srcu

Za vas kojima je Zvezda u srcu

109
197
Podeli

 

Uoči utakmice Crvena zvezda – Bordo, Delije su preko sajta Delije.srb uputile javni apel koji vam prenosimo u celosti.

Uoči predstojećeg duela našeg kluba sa francuskim Bordoom, obraćamo se svima kojima je Zvezda u srcu. Mi, kao najverniji navijači Crvene zvezde, koji smo sve ove godine bili uz svoj klub, i onda kada nas je bilo dvesta na stadionu, i sada kada nas ima po petnaest, dvadeset ili četrdeset hiljada na svakoj utakmici, imamo obavezu da Zvezdašima ukažemo na neke činjenice.

Današnja brojnost i vaskrslo Zvezdaštvo nije došlo samo od sebe, niti je plod vrhunskih rezultata Zvezde, nego je plod dugogodišnjeg pregalaštva najvernijih Zvezdaša koji sve ove godine bude uspavane Zvezdaše, podsećajući ih da „nema velike Zvezde bez pune Marakane“. Proteklih godina došlo je do iskazivanja neverovatne odanosti i ljubavi Delija i svih Zvezdaša prema svom klubu. Iako smo izgubili pet uzastopnih titula, mnogo derbija, o Evropi i da ne govorimo, mi smo iz dana u dan postajali sve jači. Moramo da shvatimo da mi ne navijamo ni za Lukića, ni za Prosinečkog, ni za Evandra – nego za Zvezdu! Svi oni rade za Zvezdu, a jedino mi živimo za nju!

Iako nam je žao što nas je napustio veliki Zvezdaš i legenda našeg kluba, iako dobro znamo da ova uprava nije dorasla da vodi klub kao što je Crvena zvezda, iako bismo svi voleli „da se vrate slavni dane naše prošlosti“, iako nam se toliko toga ne dopada – mi navijamo za Zvezdu zato što je volimo, a ne zato što je najbolji srpski klub i prvak sveta! I da izgubimo 5:0 od Bordoa, i da ispadnemo u petu ligu – mi ćemo i dalje voleti svoj klub!

Ostaje nam da verujemo i da se nadamo, i da će naša fanatična podrška slomiti Bordo, i da će država prestati da gazi naš klub a favorizuje Partizan, a i da će neko smoći hrabrosti i imati želje da preuzme Zvezdu, neko ko bi dorastao takvoj obavezi… Ali u toj nadi i veri u bolje sutra ne smemo da odustanemo i dignemo ruke od svoje ljubavi, nego još masovnije i još fanatičnije da je bodrimo!

Pošto su neki mediji pogrešno protumačili naše saopštenje sa utakmice protiv Rada, ponovićemo da je našem strpenju došao kraj, i da ukoliko u nekom trenutku, bilo kada u toku sezone, bude jasno da je izgubljena trka za titulu, od tog trenutka za nas kompletna uprava nema šta više da traži u klubu.

Pre 8 godina je u sličnoj slituaciji deljen letak na utakmici sa Zenitom! Tada je na sraman način oteran Dragan Džajić, a upravo je ovakav letak pozivao na to da se ne lomi na takvoj utakmici takva stvar i da se pruži šansa još par meseci legendi kluba! Međutim, hajka koja je vođena tih dana je urodila plodom i na toj utakmici je nastao haos koji nikako ne bi smeo danas da se ponovi! I tada je predsednik bio na stubu srama i tada su navijači i vođe bile „plaćene“… ali smo od tada do danas toliko otišli u sunovrat da je samo naše jedinstvo spasilo Zvezdu od katanca u ovih zadnjih par godina. Dok je tadašnji „tiranin“ Dragan Džajić, danas jedini na koga se cela Zvezdaška javnost poziva! Tada je grupa želela da ukaže da može samo gore da bude takvom promenom, i valjda je danas svima jasno koliko je to tačno bilo! Ovim ne želimo da izjednačavamo nikako legendu kakva je Dragan Džajić sa današnjom limitiranom upravom, ali želimo da skrenemo pažnju ljudima da je sever i tada i danas imao svoj stav, koji tada nije ispoštovan a pokazao se, sa ove distance, kao veoma ispravan! Bes je razumljiv kod svih ljudi, ali na kraju mora da se uradi najispravnije moguće za naš klub, hladne glave! Jedino tako pomažemo i nikako drugačije!

Delije i Zvezdaši moraju da znaju da zbog našeg jedinstva Zvezda još uvek postoji! I zato apelujemo na ljude da poštuju stav tribine ovaj put,da veruju ljudima koji su dali celog sebe za svoj klub i tribinu,da budemo jedinstveni! Jednom smo se opekli, nemoj istu grešku dva puta da ponavljamo! Valjda je grupa zaslužila svojim postupcima u zadnjih dosta godina da joj se veruje ako ima svoj čvrst stav!? Teraćemo upravu ukoliko nema ništa od titule, jednostavno je dogorelo dotle… Ali do tada, složnije i jače nego ikad bodrimo našu Zvezdu od prvog do poslednjeg sudijskog zvižduka, i protiv Bordoa i protv Donjeg Srema! Jer, Zvezda je život, sve drugo su sitnice!

Delije Sever

Vest možete komentarisati i na našem forumu ovde.

 

Komentari

197 Komentara na "Za vas kojima je Zvezda u srcu"


Gost
minotaur
avg 23, 2012

Hm, moglo bi se stosta reci…ali necu sada da duzim.Ne znam u cemu je problem? Dakle, danas treba bodriti igrace. S obzirom da oni kako cujemo ne primaju plate vec pozajmljuju novac od trenera, letos su i strajkovali, dobili bi najveci elan kada bismo skandirali: Uprava napolje.

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

Gost
Uros
avg 23, 2012

Jel ima mozda neko kartu viska za sever,treba mi za drugara hitno,uzima za 1000rsd? Hvala unapred..

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

Gost
bane
avg 23, 2012

Ljudi kako ne shvatate… Nije sada vazan Lukic, vazda je podrska ovom timu… na utakmicu se dolazi da bi se bodrila ekipa, a ne da stvaramo jos vecu nervozu…. e kad budemo igrali ligasku utakmicu u kojoj bude bio rezultat npr 2-0 onda cemo jasno staviti do znanja sta zelimo… sad je najvaznije da pokusamo zajedno da dobijemo Bordo, ko misli da ne mozemo da prodjemo ne mora ni da dolazi na stadion, a ni da prosipa pamet po sajtovima o raspadu Zvezde itd….. toliko

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

Gost
bane
avg 23, 2012

da ne bude nedoumice i ja bih rado svasta napisao o Lukicu i govorio UPRAVA NAPOLJE, ali mislim da tome danas na stadionu nije mesto….. a vitez od Sopota i kompanija ce otici, jer nema vise skrivanja iza Robija ili nekog drugom….

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

Gost
brane
avg 23, 2012

Saopštenje koje su pisali plaćenici, nije obavezujuće po ostalih cca 50.000 istinskih navijača Crvene Zvezde. UPRAVA NAPOLJE

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

Gost
Coske
avg 23, 2012

Svako ko danas daje podrsku Lukicu i ovoj upravi radi na stetu Zvezde i to je cinjenica koju samo mogu da ne vide slepci ili oni koji imaju korist od toga sto podrzavaju upravu. Izgubicemo mi mnogo vise od seste titule ne ode li Lukic.

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

Gost
Nuri Sahin
avg 23, 2012

ROBERTE LEGENDOOOO <3 VOLIM TE KAO CALETAAA

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

Gost
BojanZecBL
avg 23, 2012

Prvo, mene niko nije probudio iz sna da navijam za Crvenu Zvezdu, jer nikada nisam bio uspavan. Rođen sam 1981.godine, a postao sam njen navijač ili simpatizer (čitajte šta vam se više sviđa) 1988.godine uz oca koji je vodio grupe navijača iz Banje Luke. Znači, ljubav prema bogradskoj crveno-bijeloj boji je usađena od samih početaka moga života i traje… Dalje, jednako sam vjeran Crvenoj Zvezdi, kao i Beograđani, Zemunci, Novosađani, Nišlije, Herceg- Novljani, Barani, Nevesinjci, Sarajlije, Kninjani, Vukovarci, Ljubljančani… Ljubav prema Zvezdi se ne može mjeriti na kilograme, litre… Ili je voliš ili ne, ili voliš nju ili neki drugi klub… Trećeg nema. A priznaćete, teže je biti navijač Crvene Zvezde ili komšijskog kluba van Beograda, jer smo uvijek na udaru domaćih navijačkih grupa. Drugo, dosta sa prozivanjem Partizana i okrivljivanjem komšija za loše stanje u našem klubu ili klubovima. Činjenica jeste da komšije imaju političku podršku u svim sportovima bez izuzetka (fudbal, košarka, vaterpolo, rukomet, pa čak i hokej i atletika), ali ne trče ti političari po travi, parketu ili tartan stazi i ne plivaju u bazenima. Ko je krvi Evandru što je promašio penal, Kaduu što je pogodio stativu, Trifunoviću što je promašio zicer, Stamenkoviću što ga primi sa 30 metara od antitalenta Raće… Treće, nisu vođe sever (to je čista budalaština) i niko nema pravo da daje saopštenja u nečije ime. Ja sam podržavao Roberta, ali ne podržavam Vladana. I to je samo moje mišljenje, odnosno moj lični stav. Nikakave vođe, nikakav sever, nikakva tribina, nikakve grupe Zvezdaša ga ne mogu promjeniti. Oni koji me poznaju, znaju koliki sam CIGAN u duši, koliko je moje CIGANSKO srce. Četvrto, ova uprava je već tri godine bez titule sa samo jednim osvojenim kupom. Nisu krivi treneri, nisu krivi igrači, nisu krivi navijači, već… Pa da, i vama je jasno. Pogodili ste. To je RUKOVODSTVO KLUBA na čelu sa Vladanom Lukićem, Vesićem i grobarom Stefanovićem. U nadi da ćmo ostvariti večeras povoljan rezultat pozdravljam sve navijače Crvene Zvezde! JEDAN ŽIVOT-JEDAN KLUB…

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0