ВатерполоЕвропска такмичења

Олимпијакос – Црвена звезда 9:8!

Zajedničko navijanje u Atini! Ortodox Brothers!

Нажалост, други пораз наших ватерполиста у Лиги Шампиона. У оквиру 4. кола групе Б Лиге Шампиона, наши ватерполисти су пшоражени од братског Олимпијакоса у Атини, 9:8. Интересантан меч са преокретом и неизвесном завршницом. По четвртинама 2:2, 3:2, 2:1, 2:3. Стрелци за наш тим су били Андрија Прлаиновић и Виктор Рашовић по 2 гола, Страхиња Рашовић, Никола Рађен, Душко Пијетловић и Марко Аврамовић по један гол.

Боља одбрана је пресудила. Олимпијакос је боље ушао у меч, стигао до почетне предности од 2:0, али су Страхиња Рашовић и Прлаиновић до краја четвртине изједначили на 2:2. Почетком друге четвртине другим голом капитена Прлаиновића смо повели и стали. Олимпијакос је завршио полувреме са предности од 5:4, ау трећем делу је направио велику предност 7:5. 8:5 је било на самом почетку последњег дела, да би наш тим побољшао игру у одбрани и дошао до 8:8, када је на тридесет секунди до краја погодио Никола Рађен. Голом шпанца Малараха 15 секунди пре утакмице, са играчем више у том тренутку,, Олимпијакос је победио 9:8.

Наш тим је имао подршку од око 40 навијача који су отпутовали у Атину и сво време заједнички навијали са браћом из Пиреја. Чекамо их у Београду, да направимо сјајну атмосферу.