Европска такмичењаОдбојка

Звезди сет у Бакуу

15097_521275644600003_1354839260_nОдбојкашице Црвене звезде поново су освојиле једа сет у утакмици Лиге шампиона, али је до тријумфа дошла екипа Игтисадчија, која је на домаћем паркету славила резултатом 3-1 (27-29; 25-13; 25-13; 25-12).

Црвено-беле су најбољу игру пружиле у првом сету, који су и освојиле после велике борбе и 30 минута игре. У преосталом делу утакмице изабранице Ратка Павличевића нису имале снаге да се озбиљније супротставе далеко искуснијем противнику, па је екипа из престонице Азербејџана лако дошла до победе.

У редовима нашег тима најбоља је била Адела Хелић, која је и поред пораза Црвене звезде понела епитет играча утакмице. Овим поразом звездашице завршавају учешће у Лиги шампиона за ову сезону и сада се окрећу обавезама на домаћем терену, где по правилу пружају најбоље партије управо након елиминације у најпрестижнијем европском такмичењу.