Флорбол тим Црвене звезде забележио је две победе и један пораз првог дана на београдском турниру који организује ФБК Партизан у Падинској Скели.
Црвено-бели су већ у првом сусрету приредили велико изненађење савладавши апсолутног фаворита, екипу Хјалмареда из Шведске резултатом 3:2, иако су у једном тренутку губили са 0:2, да би неколико секунди пре одласка на одмор затресли мрежу, а у наставку потпуно преокренули и славили велику победу.
Меч против Швеђана одигран је у јутарњем термину, а у поподневном је фински Пухапуси био успешнији од шампиона Србије и славио са минималних 4:3, да би црвено-бели у вечерњим часовима уписали сигуран тријумф против Громова из Бањалуке резултатом 3:0.
После три одиграна сусрета екипа Црвене звезде налази се на другој позицији у групи Б са шест освојених бодова и врло добрим шансама за пласман у четвртфинале. У суботу од 12 часова и 40 минута београдски састав игра последњи сусрет групне фазе против словачког Микулаша из Прешова и тај сусрет ће бити одлучујући за пласман међу осам најбољих.
Резултати и табеле по групама на Белгрејд опену после првог такмичарског дана:
Група А
Кварнбергспланс – Зеленци 5:3
Линчепинг – Давос Енцијанс 1:2
Партизан – Линчепинг 2:11
Давос Енцијанс – Кварнбергспланс 6:1
Линчепинг – Зеленци 4:0
Давос Енцијанс – Партизан 9:0
Зеленци – Партизан 4:3
1 | Давос Енцијанс | 3 | 3 | 0 | 0 | 17 | 2 | +15 | 9 |
2 | Линчепинг | 3 | 2 | 0 | 1 | 16 | 4 | +12 | 6 |
3 | Кварнбергспланс | 2 | 1 | 0 | 1 | 6 | 9 | -3 | 3 |
4 | Зеленци | 3 | 1 | 0 | 2 | 7 | 12 | -5 | 3 |
5 | Партизан | 3 | 0 | 0 | 3 | 5 | 24 | -19 | 0 |
Наредни мечеви – субота 8. август: Кварнбергспланс – Линчепинг (9,40), Давос Енцијанс – Зеленци (11,30), Кварнбергспланс – Партизан (12,05).
Група Б
Црвена звезда – Хјалмаред 3:2
Пухапуси – Микулаш Прешов 6:2
Громови – Пухапуси 11:2
Микулаш Прешов – Хјалмаред 2:4
Пухапуси – Црвена звезда 4:3
Микулаш Прешов – Громови 13:0
Громови – Црвена звезда 0:3
1 | Пухапуси | 3 | 3 | 0 | 0 | 22 | 6 | +16 | 9 |
2 | Црвена звезда | 3 | 2 | 0 | 1 | 9 | 6 | +3 | 6 |
3 | Хјалмаред | 2 | 1 | 0 | 1 | 6 | 5 | +1 | 3 |
4 | Микулаш Прешов | 3 | 1 | 0 | 2 | 17 | 10 | +7 | 3 |
5 | Громови | 3 | 0 | 0 | 3 | 1 | 28 | -27 | 0 |
Наредни мечеви – субота 8. август: Хјалмаред – Пухапуси (9,00), Црвена звезда – Микулаш Прешов (12,40), Громови – Хјалмаред (13,20).
Група Ц
Зенит – Чепинг 0:9
Флорец Брно – Арес 94 6:1
Арес 94 – Зенит 0:7
Чепинг – Флорец Брно 4:1
1 | Чепинг | 2 | 2 | 0 | 0 | 13 | 1 | +12 | 6 |
2 | Флорец Брно | 2 | 1 | 0 | 2 | 7 | 5 | +2 | 3 |
3 | Зенит | 2 | 2 | 0 | 1 | 7 | 9 | -2 | 3 |
4 | Арес 94 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 13 | -12 | 0 |
Наредни мечеви – субота 8. август: Флорец Брно – Зенит (10,15), Чепинг – Арес 94 (10,50).
По три најуспешнија тима из група А и Б, као и два из групе Ц настављају такмичење у четвртфиналу, а те утакмице се такође играју данас, док су у недељу на програму полуфинални дуели и мечеви за пласман од првог до 14. места.
Ево и термина четвртфиналних утакмица за суботу, а ривали ће бити познати након групне фазе:
15:50 | A1 | – | Б3 | 0 | : | 0 |
16:35 | Б1 | – | A3 | 0 | : | 0 |
17:20 | Ц1 | – | A2 | 0 | : | 0 |
18:05 | Б2 | – | Ц2 | 0 | : | 0 |
Разигравање од 5. до 8. места:
18:50 | Поражени A1/Б3 | – | Поражени Б1/A3 | 0 | : | 0 |
19:35 | Поражени Ц1/A2 | – | Поражени Б2/Ц2 | 0 | : | 0 |
Разигравање од 9. до 12. места
14:20 | Ц3 | – | A4 | 0 | : | 0 |
15:05 | Б4 | – | Ц4 | 0 | : | 0 |