Домаћа такмичењаКошарка

Кошаркашице наставиле низ

Кошаркашице Црвене звезде су у 21. колу Прве А лиге победиле Спартак у Суботици са 84:66 (33:18, 14:14, 25:14, 12:20).

У лепој атмосфери пред 1.200 гледалаца наше кошаркашице су још једном показале да су најбоње у овом такмичењу. Од самог старта утакмице су кренуле силовито и повеле са 0:9, највише захваљујући Оливери Гапић која је постигла 7 поена. До краја четвртине су постепено повећавале предност и дошле до 18:33. У другом периоду игре су наставиле са одличном игром и дошле до предности од 25 поена (22:47). Онда долази до малог пада у игри до краја првог полувремена. Суботичанке то користе и праве серију од 10:0 и на одмор се одлази са 32:47.

У наставку сусрета после равноправне борбе црвено беле поново додају гас и овај период завршавају са 26 поена предности. У тим тренуцима у нашем тиму су се истакле Наташа Ђорђевић и Александра Црвендакић. Пошто су обезбедиле победу у последњој четвртини наше девојке су мирно привеле меч крају. Иако су изгубиле последњи део игре наша екипа је дошла до тријумфа од 66:84.

Црвена звезда је обезбедила прво место на табели, а у утакмици последњег кола коју играју наредног викенда угостиће екипу Старе Пазове.

СПАРТАК – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 66:84 (18:33, 14:14, 14:25, 20:12)
Суботица – Дворана: Дудова шума. Гледалаца: 1.200. Судије: Ранчић, Петровић, Арсић.
СПАРТАК: Сутуровић, Кричка 4, Емесе 12, Зорић 9, Веселиновић 24, Кекезовић 4, Граховац, Ковачевић 4, Попов, Золотић 3, Стојковић 6.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Гапић 11, Дијан 4, Никшић 13п 5ск 5ос, Канчевић 4, Иванишевић, Томашевић 7, Станаћев 4п 7ас, Чучуков, Ђорђевић 13п 5ск, Симић, Вучковић 10, Црвендакић 18п 6ск.