Podeli

Naš fudbalski klub nalazi se u veoma nezahvalnoj i teškoj poziciji ovih dana. Naime, dobijanje licence za evro-takmičenja veoma je neizvesna.

Uprava kluba još jednom se suočava sa problemima i dugovima koje su, uglavnom, napravili nesavesni prethodnici, pa je pitanje da li će za veoma kratak vremenski period uspeti da ispune sve uslove koje UEFA traži.

U pitanju je dug od oko 800 000 evra, što je nešto više od polovine ukupne sume. Ostatak je Crvena zvezda ranije isplatila.

Prvog dana maja, čelnici našeg kluba pojaviće se na sastanku u Nionu, gde bi trebalo da pokušaju da postignu dogovor sa evropskom kućom fudbala i izdejstvuju licencu. Prisutni će biti i još neki naši klubovi, kao i predstavnici FSS-a.

Cela situacija je posebno neverovatna zbog toga što se mnogo duguje i Crvenoj zvezdi, ali UEFA pred tim očigledno zatvara oči. Tu su dugovanja Kodžaelija, Lensa, novac za Parkera… Međutim, u Nionu to ne pominju, već insistiraju isključivo na plaćanju dugova od strane našeg kluba.

Uprava kluba na sve načine pokušava da reši ovaj problem i tako klubu omogući učešće u Evropi, gde, ne računajući vreme sankcija, igramo decenijama bez prekida.

Uprava kluba na MCZ forumu.

Komentari

48 Komentara na "Borba za evro-licencu"


Gost
dexa7
apr 28, 2012

Ko je Kodzaelija???Jel to neki klub ili igrac?

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

Gost
kibo
apr 28, 2012

mi bolje da ne dobijemo licencu sa ovakom igrom ne mozemo pazar da pobedimo a kamoli neku osrednju evropsku ekipu,a za da kola kvalifikacija ako propustimo necemo nista izgubiti,o trecem kvalifikacija da ne govorim desice se opet neki novi ren

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

Gost
kibo
apr 28, 2012

kolu *

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

Gost
Žile
apr 28, 2012

A da potpišemo memorandum sa uefom?

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

Gost
PRAVA ISTINA O LICENCI
apr 28, 2012

Katastrofalno stanje u Srpskom fudbalu je zato što Zvezdu i Partizan vode ljudi koji u uređenoj državi i društvu ne bi mogli da upravljaju ni kućnim savetom. Zasto se klupski dug fk Zvezda povećao sa 19 na 33 miliona evra (iako nezvanični podaci govore da je dug veći od 50 miliona). Umesto da se ozbiljno pristupi problemu na čelo nekadašnje srpske fudbalske institucije došao je čovek kome je jedina kvalifikacija bila da je zvezdaš. Taj i takav neobrazovani, nepismeni zvezdaš, danas vodi nekadašnjeg evropskog i svetskog prvaka, kao da je u pitanju zemljoradnička zadruga iz Sopota. Dokaz za to je strana sportska stampa na čijim su stranicama zabeležene vesti koje potvrđuju gore iznetu informaciju, da naše najveće klubove vode najblaže rečeno nesposobna rukovodstva. Naime, iza uopštene konstatacije Komisije za licenciranje FSS-a kriju se sasvim konkretni slučajevi nezakonitog finansijskog poslovanja, zbog kojih Zvezda i Partizan ne mogu u Evropu.
Portparol Zvezde jasno i glasno saopštava: “Jedini razlog što Crvena zvezda nije dobila licencu jeste dug prema pojedinim bivšim trenerima i igračima. Ta suma iznosi oko 900 hiljada evra, a rukovodstvo kluba učiniće sve da u predviđenom roku izmiri obaveze i tako obezbedi učešće u evropskim kupovima.” Poznavaoci prilika znaju da nije samo reč o bivšim, već i o sadašnjim igračima (štaviše, Zvezdini igrači odavno ne znaju šta znače redovna mesečna primanja) i da rukovodstvo jednostavno nema resenje za nastali problem. U stvari, naš nekadašnji fudbalski velikan po svemu podseća na propalu Srpsku privrednu kulu od karata. Igračima i trenerima (a i bivšim predsednicima koji su Zvezdi dali svoj novac) najpre se ponudi kakva-takva crkavica. Ostatak duga upisuje se na menicama bez pokrića, uz zahtev da se potpiše takav način regulisanja duga, a sve to da bi se dobila licenca za takmičenje u Evropi. Ko od igrača to odbije da potpiše, prebacuju ga u “filijalu Sopot”, kao Uroša Ćosića na primer, ili ga kao Filipa Jankovića vraćaju među kadete.OPROSTI IM BOZE, NE ZNAJU STA RADE.

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

Gost
RedStarForever
apr 28, 2012

Sto bre lazes za visinu duga? Ajde lepo iznesi svoje izvore, ajde reci odakle ti da je bio 19 miliona evra? Jel si ti video te menice bez pokrica?

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

Gost
lesa
apr 28, 2012

Kao i uvek kad a treba d a se pljuje zvezda, identicni tekstovi jedne te iste osobe Samo je nik razlicit. Nisam ja ni zA ove ni za one ali ovi sadasnji su bar nesto uradili a ovi predhodni su dovodili igrace za milione a prodavali ih za sicu ili za krompir pa su tim i doveli do svega ovoga. mislis d a je lako dovesti igrace kada je kasa u milionskom minusu ??? samo lup-etas i pises pristsrasno da bi stvarao tenziju na ovom sajtu i medju navijacima! ZVEZ\DA JE ZIVOT !!! AJDE PALI ODAVDE

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

Gost
Realan
apr 28, 2012

Recimo da je sve tako kao sto kazes,sta sad daj neki predlog. Vidim i ja da ne valja,isto kao i u drzavi. Sta da se radi,dosta kritika dajte konkretna resenja.

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

Gost
Ronaldinho
apr 28, 2012

Ako ove sezone ostanemo bez Evrope cija ce to krivica biti?? Sve mi se vise cini da je ova uprava nesposobna za zadatak vadjenja kluba iz ponora u koje su je doveli Toplica, Miskovic, Dan Tana, Kozic i ostali.
Smetali su im Kozic, Micovic u upravi Toplice Spasojevica i Dan Tane, a dobili smo nove Kozice i Micovice u vidu Gorana Vesica, Aleksandra Antica.
Dokle ce se vise desavati da u svim upravama sede nesposobni ljudi!
Znam da ce mnogi reci pa sta hocete, doveli su Gasprom, planira se obnova stadiona…ali sta da radimo sa dugom koji se uvecava? Gde je ta Evropa koju su nam obecavali 2008 i 2009 i 2010 i 2011? Gde je to da cemo skinuti partizan sa trona, vratiti titulu gde joj je i mesto? Svi se vade naToleta, na Lakovica, na to da su povezani mnogi klubvi u klanove, da rade protiv nas… Sta su ovi nasi uradili po tim pitanjima?
Da li shvataju da rezultata NEMA! Nije jedan kup (drugi treba osvojiti) merilo uspeha. Ako smo vec stali na noge zasto se onda dug uvecava, zasto nemamo para za placanje licence, zasto odlazemo rokove, zasto igraci ne primaju redovno plate, zasto se klub nalazi na 2 mestu u prvenstvu, zasto za ove 4 godine nismo postigli vise…
Na ta pitanja nam duguju odgovore, pre svega je potrebno da poloze racune pre novih izbora. Da se vidi koliki je dug STVARNO, da se ne nagadja putem medija koliko raste i opada dug, da se najzad ustanovi koliko dugujemo bivsim trenerima i igracima, jer uvek neko dugovanje ispliva na povrsinu kad se misli da smo sve vratili, da se jasno i glasno kaze koliko nam duguju para klubovi koji kasne sa isplatama… RECITE VEC JEDNOM GDE SE NALAZIMO ZA OVE 4 GODINE – JOS DUBLJE U BLATU ILI JOS PLIVAMO KA POVRSINI! ZAST SVI CUTE I CUVAJU FOTELJE?

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

Gost
marko
apr 28, 2012

Krivica ce biti iskljucivo i samo iskljucivo rukovodecih ljudi u klubu!
Zasto!?
Njihov PRIMARNI CILJ je trebao da bude SANIRANJE DUGA! Ni titula, ni kup, nista, vec iskljucivo vracanje dugova!
A sta su oni uradili!
Umesto da se oslone na igracki kadar koji imaju u omladinskom pogonu, i na jos neke sitnije igrace, oni su se dali na dovodjenje novih igraca! A svako dovodjenje igrac i kosta! Dovodili su „sumnjive“ po kvalitetu igrace, potpisivali su velike ugovore, pravili od njih po stampi Bogove fudbala, a na kraju je uvek ispadalo da to nije bas to… U svakom narednom prelaznom roku, desavala se ista prica… Ponovo dovodjenje igraca, ponovo se daju pare za transfere, a na drugoj strani ne mozemo ni igraca da prodamo, jer su „loseg“ znanja, i niko ih nece… To dovodi do povecanja troskova kluba, i vodi nas u jos veci ambis… Naravno dugovi rastu, jer ko zna kolika je kamata na 30+mil e, po sezoni… I tako, danas imamo pricu o novom stadionu, o povecanju ugovora, kup je osvojen (vec), a dugovi i dalje rastu, titule i dalje nema… Jednostavno promasili su prioritet…
Mislim da bi svaki normalni navijac naseg kluba razumeo pricu, da je neko iz kluba izasao pred nas, i rekao lepo… Znate ljudi, nas trenutni dug je toliki, i mi trenutno sa takvim dugovanjima, nismo u stanju da stvorimo klub koji ce se boriti za titulu, vec ce nam prioritet biti vracanje dugova, pa za koju godinu kada budemo stali na noge, moze morazmisljati o tituli…
A oni ulete grlom u jaogde, i odma pocnu da obecavaju titulu za dve godine, stalni ucesnik Evropskih kupova, cuda razna… A na kraju ispadne da niko nista nije obecavao kada je dolazio u vrucu stolicu… Jbg, ali ja stvano ne vidim kako ova uprava planira da nas izvuce iz dugovanja, koja nas vucu sve dublje i dublje!

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

Gost
Nikola
apr 28, 2012

Ne moze neko da bude predsednik Crvene zvezde a da ne uzme ni jednu titulu za 3 godne. NE MOZE! Ne moze neko da bude trener Zvezde a da ne pokaze rezultate ni u igri ni u titulama 2 i po godine. Tim mora da se stvara a ne da se krpi od prelaznog roka do prelaznog roka. Sad da uzmu da uigravaju Mijailovica, Maksimovica, Mladenovica, Lazovica, Kasalicu, Djurickovica, Jankovica, Ozegovica, Krnetu, i par iskusnih igraca. I da ne prodaju NI JEDNOG, za 2 godine potpuna dominacija! A ne da igraju kojekakvi igraci samo da bi se prodali jer imaju dobre menadzere.

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

Gost
Nikola
apr 28, 2012

Bravo majstore! Potpuno se slazem. . Dzaba nama i Gasprom na dresovima, i novi stadion, i kule i gradovi oko njega ako nemamo sportskih rezultata. Ako nemamo tim, ako ne igramo evropske utakmice, ako nismo sampioni.

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

Gost
madness2233
apr 28, 2012

Nek da Gazprom 800K(toliko manje sledece godine) isplatiti i poslati ih javno u ….!

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

Gost
madness2233
apr 28, 2012

Licno nisam zadovoljan igrom,nije to to,ovakva formacija pogotovo.Fale ljudi 2-3 Iskusna igraca,Zvezda nema vodju na terenu vec dugi niz godina.Jedno je zelja momaka,a drugo ono sto bi zeleli,Bolje da se jedan Pantelic doveo,nego Miric,Dimitrijevic,Borha.I nije istina da neki ne zele da se vrate-npr. Pantelic,Jankovic,Zigic…jer kad znas da dajes onome ko zna kako i kad da zabije,i kako da igra;nije problem,ali kad trosis udzabe to jeste.Zato smo tu gde smo.

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0

Gost
Realan
apr 28, 2012

Sve si to uzalud rekao ako ne navedes koga za Predsednika,trenera,vodju navijaca,tetkicu. Daj neka imena,znam i ja da bi mi bilo bolje da se j***m sa Cecom ali hoce li ona mene.

Ocenite komentar: Thumb up 0 Thumb down 0