Домаћа такмичењаРукомет

Рукометаши у препуним Шумицама савладали Металопластику (24:22)

IMG_3872

Рукометаши Црвене звезде у 3. колу најјаче рукометне лиге у Србији савладали су Металопластику из Шапца резултатом 24:22.

Изабраници Ненада Перуничића одлично су отворили утакмицу ношени подршком навијача у препуним Шумицама, али гости су до краја полувремена успели да ухвате прикључак и смање на -1 (14:13). На полувремену код нашег тима 5 голова постигао је Војислав Брајовић, док је најновије појачање Растко Стојковић постигао 2 поготка.

Металопластика отвара одлично друго полувреме и после 10 минута игре стиже до изједначења, 18:18. Ипак, црвено-бели се буде и ношени публиком праве серију 4:1 и одлазе на 22:19.

У наредних пар минута играло се врло чврсто, оба тима су постигла по гол, па је 10 минута пре краја и даље било +3 за изабранике Ненада Перуничића, 23:20.

У тим моментима двораном је одзвањала песма Делија на мелодију Моби Дика: Ти си мој бол, ти си ми све, сигурно ћеш победити ако бориш се.

До краја утакмице, Металопластика успева да смањи на 23:21, али је Анђелић новим голом отклонио све дилеме и одвео Звезду до нове победе, 24:22!

Најефикаснији у нашим редовима био је Брајовић са 6 голова, Анђелић је постигао 5, Растко Стојковић 4 гола, Грбовић 3, док је Пешић постигао 2 гола.

РК Црвена звезда изражава велико задовољство зато сто су навијачи после две године организовано бодрили клуб и захваљује се од срца, у нади да ће оваква слика и атмосфера бити чешћа. Играти пред својим навијачима и пуном салом је незаборавно.Ми се, такође, надамо да ово није била само једна утакмица и да ће „Шумице“ ове сезоне, ове и наредне године бити крцате. Ови момци су то итекако заслужили.

Црвена звезда након три одиграна кола, има остварене две победе на свом конту уз један реми.