Кошарка

Победа кошаркашица у Крагујевцу

Кошаркашице Црвене звезде савладале су Раднички на неугодном гостовању у Крагујевцу са 88:77 у оквиру 18. кола Прве женске лиге Србије. Црвено-беле су у другој четвртини преокренуле резултат у своју корист и успеле да забележе још једну победу у шампионату.0103

Раднички је боље отворио утакмицу и после прве четвртине стекао четири поена предности. Знатно бољу игру тим из Београда пружио је у другом периоду, када су изабранице Драгана Вуковића преокренуле резултат и на велики одмор отишле са предношћу од шест поена (49:43). Другу деоницу Звезда је добила са убедљивих 30:20.

Црвено-беле су сигурном игром у трећој четвртини осујетиле покушаје Радничког да се резултатски приближи. Уочи последњег периода игре Црвендакић и друштво су имале предност од десет поена (71:61). У последњој деоници Црвена звезда је одржала предност и са тешког гостовања из Крагујевца враћа се са нова два бода.

Црвено-беле су оствариле велику доминацију у скоку (37:23), што је био кључ победе на овом мечу. У редовима Звезде, Тина Јовановић је постигла 22 поена уз десет скокова, док је Александра Црвендакић убацила 20 поена. Иванка Матић је забележила 15 поена и 12 скокова, а игром је још једном сјајно дириговала Александра Станаћев са чак 13 асистенција уз осам поена и четири украдене лопте. У редовима Радничког Јелена Првуловић је постигла 17 поена уз седам асистенција и пет скокова, Николина Милић је забележила 17 поена и четири скока, док је Александра Катић убацила 14 поена и имала пет ухваћених лопти.

Раднички – Црвена звезда 77:88 (23:19, 20:30, 18:22, 16:17)

Крагујевац – Дворана: “Гордана Богојевић“. Гледалаца: 100. Судије: Тадић, Дашић и Марковић.

Раднички: Катић 14 (5 ск, 3 ас, 2 ул, 4 ил), Јовановић 8 (5 ск, 4 ас, 2 ил), Димић 6, Шпикић 7 (2 ас, 2 ск, 3 ил), Тасовић, Првуловић 17 (7 ас, 5 ск, 5 ил), Цветановић 8 (2 ск, 2 бл), Милић 17 (4 ск). Нису играле: Живадиновић, Наумчев, Светозаревић и Поплудијевић.

Црвена звезда: Бошковић (2 ск), Бероња 10 (2 ул), Станковић 2, Станаћев 8 (13 ас, 4 ул, 3 ск, 4 ил), Црвендакић 20 (4 ас, 3 ск, 2 бл, 3 ил), Ђоковић 6 (4 ск, 2 ул, 2 ас) Т. Јовановић 22 (10 ск, 3 ил), Папић 3, Матић 15 (12 ск), М. Јовановић 2. Нису играле: Војиновић и Зец.

Црвена звезда се после 18. кола Прве женске лиге Србије налази на другом месту на табели са 15 победа и три пораза уз меч више од Партизана, против кога црвено-беле гостују у следећем колу. Та утакмица ће вероватно одлучити која ће од ове две екипе заузети друго место у лигашком делу такмичења.