ВатерполоДомаћа такмичења

Ватерполисти корак ближе финалу!

230008_439187232808845_749300306_nУ првој утакмици полуфинала плеј-офа ватерполо првенства Србије, Црвена звезда је савладала Војводину 13:7 (3:2, 3:3, 4:1, 3:1) и повела са 1:0 у серији. Стрелци за наш тим су били Прлаиновић и Д.Пијетловић по 3, Ивошевић 2 и С.Рашовић, В.Рашовић, Вапенски, Аврамовић и Балаћ по 1. Вуксановић је 5 пута погађао за Новосађане, уз по један гол Максимовића и Босанчића.

Никола Рађен и Денис Шефик нису наступали за Црвену звезду вечерас, Драксимовић је бранио цео меч, а шансу је добио и млади Душан Балаћ. У првом полувремену Војводина је пружила јак отпор и била резултатски конкурентна. Међутим, дали су гас пулени Дејана Савића у другом полувремену и предвођени најискуснијима, капитеном Прлаиновићем и Пијетловићем, сломили отпор гостију за четврту победу над Војводином у сезони.

Војводина се показала као одличан противник и добра провера пред битне дуеле са Сегедином у четвртфиналу Лиге Шампиона.

Наш тим је бодрило и око 300 навијача, уз солидно попуњене трибине на „11.априлу“.
Други меч се игра већ у суботу, у Новом Саду, са почетком у 19ч. Црвена звезда би се победом у Новом Саду пласирала у финале.